4. Noć otvorenih crkvi 2013 - pojedinačni programi

Slušajte i gledajte i čitajte o našoj lijepoj inicijativi:

4. Večernji list - don Anđelko Kaćunko

3.RTL - srijeda, 30.10 - 18.30h - Vijesti

2. Radio Mir - Međugorje - četvrtak, 31.10 - 8.20h

1. HKR - četvrtak, 31.10 - 15.45-16.15 - Vijesti iz života Crkve

I drugi MEDIJI O NAMA!

Zahvaljujemo svima i potičemo sve! U popis koji ovdje donosimo, uvrštavamo sve informacije o duhovnim programima uoči Svih Svetih - diljem Hrvatske i Bosne i Hercegovine, koji su nam se službeno prijavili u sklopu naše inicijative "Noći otvorenih crkvi", kao i one nadahnute istom idejom, kako bi nas duh Svih Svetih ove lijepe večeri dodatno povezao, i kako bi svi koji to žele, dobili potrebne informacije o duhovnim sadržajima organiziranim u njihovim mjestima i župama: 

26. Frama BiH - Sarajevo

25. BiH Vitez - Služavke Malog Isusa

24. Zagreb - Župa Jordanovac - Euharistijsko klanjanje do 23h

23. Županja - Župa Mučeništva Sv.Ivana Krstitelja

22. Frama BiH - Uskoplje - Dom Sv. Ante - Župa Uznesenja Marijina

21. Zagreb - Corpus Domini - 20-22h

20. Frama Drniš - Župa Gospe od Ružarja

19. Valpovo - Župna crkva Bezgrešnog Začeća BDM

18. Frama BiH - Tuzla - Sv. Petra i Pavla

17. Sv. Nedelja - Presveto Trojstvo

16. Frama BiH - Bihać - Sv. Ante Padovanskog

15. Frama BiH - Kiseljak - Sv. Ilije Proroka

14. Šibenska biskupija - Vodice - Sv. Križ

13. Frama BiH - Župa Sivša (2.x!)

12. Požeška biskupija - Nova Gradiška - Kraljice sv. Krunice

11.Frama BiH - Brestovsko - Bdijenje

10. Varaždinska biskupija - Sv. Juraj na Bregu

9. Zadarska nadbiskupija - Kistanje - Župa Sv. Nikole

8. Đakovo - Župa Svih Svetih

7. Osijek - Sv. Ćirila i Metoda

6. Sl. Brod - Podvinje - Župa sv. Antuna

5. Frama BiH - Gornja Dubica - Sv. Josip

4. Zagreb - Župa Gračani

3. Split - isusovci na Manušu

2. Frama Bosne Srebrene

1. Slavonski Brod - Gospa od brze pomoći26. Frama BiH - Sarajevo

"Hvaljen Isus i Marija!

Draga Drina, baš se radujem što se više župa i Frama u Bosni uključilo u ovo inicijativu! Možda ima još nekih za koje još ne znamo ali znam da se još uključila i Frama Sarajevo koja će imati večer filma o zaštiti života i molitvu! fra Danijel"25. Vitez - Služavke Malog Isusa

✞NOĆ OTVORENIH CRKVI ✞

molitveno duhovno bdijenje u svetoj noći uoči Svih Svetih

od 20,oo – 24,oo sati

Molitva bdijenja:

od 20 -22 h

Molitva uz meditativne tekstove uz blagdan Svih Svetih i Godine vjere

uz duhovnu glazbu

22 -22.3o film:

Ja sam Gabriel (I Am Gabriel)

22.30 – 24.oo

Duhovna glazba i molitva

22. Frama BiH - Uskoplje - Dom Sv. Ante - Župa Uznesenja Marijina

"Prvi u nizu Holywin-Noći otvorenih crkvi održava se u organizaciji Frame Uskoplje.Cilj Noći otvorenih crkvi je obnoviti običaj okupljanja na molitvu i bdjenje uoči velikih katoličkih svetkovina. Holywinom se želi mlade uoči Svih svetih pozvati na radosno zajedništvo, bdjenje i molitvu, a kroz duhovnost - mladima pokazati da i oni mogu, štoviše da su pozvani biti sveti. Želi se pokazati da su i sveci bili obični ljudi, slabi i grešni, ali i da je potrebno biti ustrajan u vjeri, strpljiv, ponizan, svjedočiti svoju vjeru drugima, ljubiti..."

21. Zagreb - Corpus Domini - 20-22h

CORPUS DOMINI je jedina crkva u Zagrebu pa i u Hrvatskoj u kojoj se obavlja cijeli dan adoracija - klanjanje euharistijskom Spasitelju. Stoga se može nazvati svetište vječnog klanjanja i svetište Euharistije. U Noći otvorenih crkvi,uoči Blagdana Svih Svetih - i Corpus Domini će imati večernje Euharistijsko klanjanje od 20-22h!

19. Valpovo - Župna crkva Bezgrešnog Začeća BDM

Crkva će biti otvorena od večernje mise do 1 sat u noći.

Bit će izloženo Presveto, a od pola noći do 1 sat je euharistijsko klanjanje.

Dođite na molitvu u vrijeme kada možete.

17. Sv. Nedelja - Presveto Trojstvo

u četvrtak u 19 sati sv. misa; u 19.30 sati bdjenje. Na bdjenje osobito pozivamo mlade i krizmanike.  

"Noć otvorenih crkvi"  je molitveno bdjenje uoči blagdana Svih Svetih koje je prvi put održano 2010. godine u Hrvatskoj u organizaciji Europske katoličke inicijative: „Kristov stol“.

To je poziv svim kršćanima, osobito mladima, da te noći budu posvećeni onome što je njihovo, a to je bdijenje u zajedništvu sa svetima.

16. Frama BiH - Bihać - Sv. Ante Padovanskog

U četvrtak, 31. listopada, posljednjeg dana listopadske pobožnosti, molit ćemo krunicu i slaviti svetu misu u 17:00. Nakon mise bit će prigodni molitveni program kao priprava za svetkovinu Svih Svetih. Pozivamo sve župljane da nam se pridruže u molitvenom programu: molitvi litanija Svih svetih, klanjanju pred Presvetim oltarskim sakramentom, a nakon čega će biti prikazan film o zaštitniku naše župe sv. Anti Padovanskom. Nakon filma će biti druženje.
15. Župa svetog Ilije, proroka Kiseljak

U četvrtak u našoj crkvi će se obilježiti "Noć otvorenih crkvi".

U 17 sati će biti sveta Misa na kojoj će pjevati župni zbor, a nakon Mise  bit će klanjanje koje su pripremili naši Framaši.
Dobro došli i neka vas prati Mir i dobro!!

Frama Kiseljak

14. Šibenska biskupija - Vodice - Sv. Križ

U četvrtak 31. listopada 2013. godine u župnoj crkvi sv. Križa u Vodicama održat će se molitveno bdijenje uoči blagdana Svih svetih pod nazivom ‘Noć otvorenih vrata crkvi’. Molitveno bdijenje je inicijativa mladih vjernika Grada Vodica, koji žele naglasiti važnost blagdana Svih svetih.

Inicijativom se želi očitovati da su kultura i duhovnost u Europi izvor društvenog života, te vratiti puninu kršćanskog smisla noći uoči Svih svetih. Organizaciju Noći otvorenih crkvi u Hrvatskoj potaknula je Udruga Misijska Europska Katolička Inicijativa ‘Kristov stol’ iz Zagreba.

PROGRAM

18.00 sati  Sveta Misa

Euharistijsko klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu

Litanije svim svetim

Blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom

20.30 sati Krunica Božanskom milosrđu

21.00 sat  Molitveno – meditacijski program uz sudjelovanje župnog zbora mladih ‘Fides et Vita’

13. BiH - Župa Sivša (2.x!)

Uz lijepe vijesti iz Sivše i molitvu za duhovna zvanja:

"Hvaljen Isus i Marija!
Zovem se Antonio Gašić i prošle godine sam prvi puta u BiH organizirao Noć otvorenih crkvi u župi Sivša. Ove jeseni stupio sam u postulaturu Franjevačke provincije Bosne Srebrene kao kandidat za franjevački red.
Na slavu Božju ove godine u suradnji sa fra Danijelom Rajićem, mojim meštrom, promovirali smo ovaj projekt u cijeloj provinciji i vjerujem da će biti organiziran u više župa. Također će biti i ove godine opet u župi Sivša. Hvala na suradnji. :)
Božji blagoslov!
Mir i dobro!"

12. Požeška biskupija - Nova Gradiška - Kraljice sv. Krunice

Ovo je već četvrta godina za redom da se u Hrvatskoj organizira takva noć, a po drugi put u našoj župi.

U Noći otvorenih vrata Crkve, 31. listopada planira se da vrata katedrala i drugih crkvi koje se žele priključiti ostanu otvorena, a u njima će biti određeni prostori za Euharistijsko klanjanje u tihoj molitvi i blagoslov s Presvetim te duhovno i kulturno razmišljanje.

Inicijativom se želi očitovati da su kultura i duhovnost u Europi izvor društvenog života te vratiti puninu kršćanskog smisla noći uoči Svih Svetih.

Ove godine program za noć otvorenih vrata Crkve priredili su mladi naše župe koji započinje u 17:30 sati a završava u 20:30 sati.

Program:
17:30 sati: Sveta Krunice
18:00 sati: Euharistijsko slavlje
18:30 sati: Euharistijsko klanjanje
19:00 sati: Čitanje litanija
19:15 sati: Vrijeme za mlade
19:30 sati: Sveta ispovijed
20:00 sati: Vrijeme za obitelj i krizmanike
20:30 sati: Završna pjesma

Pridružite se i Vi ovom programu i pokažite kako svetost pobjeđuje!

11.BiH - Frama Brestovsko

U župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije na Brestovskom, bit će organizirano molitveno bdijenje pod geslom: Pozvani na svetost. U četvrtak 31. listopada, na uočnicu svetkovine Svih svetih, s početkom u 20:00 sati slavit ćemo svetu misu, a nakon toga ostati u klanjanju Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. U crkvi osvijetljenoj svijećama molit ćemo litanije svih svetih, pjevati pjesme hvale Bogu te posvetiti sve prisutne Srcu Isusovu i Srcu Marijinu. Razmišljanja i glazbu za klanjanje pripremit će Frama Brestovsko. Tijekom klanjanja bit će i mogućnost za svetu ispovijed.

Svi ste od srca pozvani! Mir i dobro neka vas prati.

10. Varaždinska biskupija - Sv. Juraj na Bregu

Ovim putem pozivamo sve vas da se 31. listopada 2013. godine u 20.00. odazovete našem pozivu i dođete u našu župnu crkvu na „Noć otvorenih vrata crkve“. Program se sastoji od nekoliko djelova. Nakon što se svi skupimo u 20.00 sati započet će Služba svjetla (za sve vas na ulazu u crkvu biti će pripremljene svijeće). Potom ćemo u Službi Riječi čuti Gospodina koji nam i danas govori i želi ući u našu svakodnevicu. Đakon, vlč. Silvio Košćak, održat će kratak nagovor nakon kojeg će svatko od prisutnih moći na papirić napisati svoju molitvu te ju donjeti pred Gospodina na oltar. Euharistijsko klanjanje, koje će uslijediti nakon Službe Riječi, svojom pjesmom uzveličat će Zbor mladih naše župe. U euharistijskom klanjanju zajedno čemo načiniti ispit savjesti, a cijelo vrijeme bit ćete u mogućnosti pristupiti sakramentu ispovjedi. Po završetku klanjanja vlč. Ivica Puškadija, župnik, predslavit će svečano euharistijsko slavlje.

9. Zadar - Kistanje - Župa Sv. Nikole

Poštovani!
I ove godine naša se župa uključuje u Noć otvorenih crkvi.Program večeri je:

19.00 sati- Sveta krunica uz meditaciju i svečane pjevane Lauretanske litanije
20.00 sati- Sveta Misa i prva večernja svetkovine Svih svetih
21.00 sat- klanjanje pred Presvetim
22.00 sata -UZORI VJERE U GODINI VJERE u pjesmi,film,prezentacije
23.00 sata-Pobožnost Milosrdnom Isusu-Krunica i zazivi Milosrdnom Isusu
Predvodi molitvena zajednica Milosrdnog Isusa

Budimo jedno u Kristu,molimo jedni za druge i u svemu hvalimo
Isusa.Neka ovo bude noć radosti za svakog vjernika.Sve u Kristu
pozdravljaju vjernici župe sv.Nikole iz Kistanja,Zadarska Nadbiskupija
s Župnikom ,Kapelanom i časnim sestrama

8. Đakovo - Župa Svih Svetih

CJELONOĆNO KLANJANJE

U crkvi Svih svetih u srijedu, 31. listopada, a uoči svetkovine Svih svetih svetom misom u 20 sati počinje tradicionalno cjelonoćno euharistijsko klanjanje, a završava svetom misom u 11 sati na Svi svete. Pridružujemo se akciji Noć otvorenih vrata Crkvi. Ako želite sudjelovati na klanjanju, upišite se na papir na oglasnoj ploči. Pozivamo napose sve župne skupine da se dogovore i dođu organizirano na euharistijsko klanjanje.

7. Osijek - Sv. Ćirila i Metoda

Župna crkva sv. Ćirila i Metoda, Divaltova 71, Osijek

alt

Program 31.10.2013., uoči svetkovine Svih Svetih :

18:30 - Sv. Misa koju predvodi vlč. Mato Gašparović, župnik
20:00 - Euharistijsko klanjanje grupa iz župe
23:00 - Slavimo Boga molitvom i pjesmom - predvodi vlč. Marin Knežević uz glazbu i pjesmu grupe Matheus
24:00 - Zajedničko druženje u župnoj dvorani

6.Sl. Brod - Noć otvorenih crkvi

I župna crkva svetog Antuna u Podvinju otvorit će svoja vrata svim vjernicima u noći uoči svetkovine Svih svetih, priključujući se tako katoličkoj inicijativi „Kristovog stola“. U četvrtak, 31. listopada u 20.00 sati počinje molitveno bdijenje u crkvi u Podvinju. Do 21.30 sati bit će zajedničko čitanje Katekizma Katoličke Crkve, završetak listopadskih pobožnosti te molitva Časoslova. Od 21.30 do 23.00 sata bit će euharistijsko klanjanje u tihoj molitvi i blagoslov s Presvetim.

5. 

Program u župnoj crkvi svetog Josipa u G. Dubici 31. 10. 2013:

  • Molitva krunice u 16 i 30 sati
  • VEČERNJA SVETA MISA U 17,00 SATI
  • Molitva Prve večernje Svih Svetih iz Časoslova u 18,00 sati
  • EUHARISTIJSKO KLANJANJE nakon časoslova
  • Slavljenje Gospodina kroz pjesmu

Osmislimo program za svoju župu, otvorimo crkve za molitvu i klanjanje, vratimo puninu kršćanskog smisla noći uoči Svih Svetih!

3. "Noć otvorenih crkava" uoči Svih svetih kod isusovaca na splitskom ManušuSplit, (IKA) - Uoči svetkovine Svih svetih, 31. listopada, u crkvi Presvetog Srca Isusova isusovačke rezidencije s novicijatom na Manušu u Splitu, Manuška poljana 1, održat će se duhovni program u sklopu manifestacije "Noć otvorenih crkava". U 18 počinje krunica uz prigodu za sakrament pomirenja, misa s propovijedi je u 18.30, predvodi je superior o. Stipo Balatinac, u 19 nastavlja se euharistijsko klanjanje pred Presvetim koje završava u 24 sata s blagoslovom s Presvetim. Euharistijsko klanjanje animiraju isusovački novaci.

1. Poštovani,

šaljemo Vam najavu ovogodišnjih "Otvorenih vrata crkvi" u našoj crkvi i svetištu Gospe Brze Pomoći u Sl. Brodu.Uskoro će biti plakat, koji ćemo Vam naknadno poslati.Ostajemo s temom Godine vjere, a aktualizirano zazivom litanija našoj Gospi Brze Pomoći: "Da nam vjera bude živa i prosvijetljena"...Srdačan pozdrav Vama kao inicijatorima i svima koji će se uključiti u molitveno zajedništvo.


Četvrtak, 31. 10. 2013.

NOĆ OTVORENIH CRKVI

uoči svetkovine Svih Svetih

župna crkva i svetište Gospe Brze Pomoći u Sl. Brodu

„DA NAM VJERA BUDE ŽIVA I PROSVIJETLJENA“

(iz litanija Gospi Brze Pomoći)   

18 sati

završetak listopadskih pobožnosti

s molitvom za učvršćenje vjere u obiteljima

18,30 sati

euharistijsko slavlje

19,15 sati

marijanski duhovno-glazbeni program

kao kruna listopada u Godini vjere

u izvođenju velikoga župnoga pjevačkoga zbora

20 sati

klanjanje pred Presvetim za odrasle vjernike

s molitvom Prve Večernje Svih Svetih

21 sat

klanjanje pred Presvetim s ispoviješću vjere

za krizmenike i mlade, te njihove roditelje

22 sata

klanjanje pred Presvetim za članove Zajednice „Molitva i riječ“,

drugih katoličkih udruga i pokreta, te odraslih vjernika

23 sata

završna molitva s litanijama Svih Svetih

blagoslov s Presvetim nad župom i gradom

***********************************************************************************************

"Još samo mala napomena, vezano uz projekt "Holy win", Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije, budući se ta dva projekta u nekim krugovima znaju pomiješati - jer su sličnog duha, ali projekt mladih Zagrebačke nadbiskupije: "Holy win!" - svake se godine održava uvijek u Zagrebu, u nekom javnom prostoru, uz organizirani dolazak mladih zagrebačkih župa i prodaju ulaznica isključivo za igrokaz o životima svetaca u izvedbi organizatora, i također je hvale vrijedan sa sličnom idejom, ali vjerujemo da projekt Kristova Stola - "Noć otvorenih crkvi" ideji kvalitetnog i kulturnog obilježavanja blagdana Svih Svetih u duhu hrvatske i europske tradicije, s hrvatskim nazivom i lokalnom podrškom, diljem Hrvatske i Bosne i Hercegovine, po uzoru na austrijsku "LangeNachtDeKirchen" daje puno širu dimenziju i otvara nebrojene mogućnosti domaće i međunarodne suradnje, i duhovno-kulturne nadgradnje, ne samo mladima, već i čitavim obiteljima svih generacija!

Ove godine - uključite se i Vi s Vašom župom i molitvenom zajednicom u lijepu inicijativu "Noći otvorenih crkvi"! Svaka crkva je posvećena barem jednom svecu, uključimo ih što više, kako bi uoči blagdana Svih Svetih i sve njihove crkve otvorile svoja vrata, a svi mi svoja srca!"